A Manchester United az első félidőben négy gólt vágott a Leicester Citynek, amely a pihenő után a szépítésig eljutott, így az FA-kupa-győztes nyerte a rangadót a bajnoki aranyérmes ellen a Premier League 6. fordulójában.

[AdSense-A]

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Manchester United–Leicester City 4–1 (Smalling 23., Mata 37., Rashford 40., Pogba 42., ill. D. Gray 60.)

Remekül kezdte a Manchester United a szezont a nyáron is sikerrel ténykedő José Mourinhóval, de aztán jöttek sorra a vereségek, miközben a bajnok Leicester City is látcsővel keresgéli tavalyi futballját.

A United ellen az első félidőben meg a labdát keresgette, ám csak kevésszer találta – amikor meg igen, akkor főként a hálójában.

Wayne Rooney bűnbakként a kispadon találta magát, Zlatan Ibrahimovicnak sem ment, viszont remekelt az újra balhátvédként foglalkoztatott Daley Blind, Juan Mata valósággal ficánkolt, Paul Pogba a saját kapuja előtt is jeleskedett, a másik kapu előtt meg sorra teremtette a helyzeteket társainak, Marcus Rashford lelkesen tett-vett a széleken, hátul Chris Smalling uralta a teret és az időt – szóval 4–0-ra vezetett a szünetben az MU.

José Mourinho fellélegezhetett a szünetben, az általa sok nyilatkozatban megpiszkált Claudio Ranieri pedig lehozta a Rijad Mahrez, Jamie Vardy kettőst, majd hamarosan pihenőt vezényelt Marc Albrightonnak is, már a hétközi Bajnokok Ligája-fordulót szem előtt tartva – a hazai játékosok is megengedtek egy kis szusszanást maguknak, ezt kihasználva a csereként beállt Demarai Gray meglőtte élete gólját (4–1).

Felélénkült a kapott gól után az MU, ám csak helyzetekig jutott, Mourinho pedig pályára vezényelte az 500. PL-mérkőzését ünneplő Michael Carricket, és adott pár percet Roo-nak is – parádéztak a címvédő ellen a „vörös ördögök”, aligha lesz ismét bajnok a Leicester City.