A listavezető Bayern München meglepetésre pontokat vesztett az 1. FC Köln ellen (1–1) a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójában. Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Hamburg legyőzésével folytatta remek szereplését, és csak három ponttal van a Bayern mögött. Szalai Ádám csereként állt be a veretlenségi sorozatát idegenbeli sikerrel folytató Hoffenheimbe, Kleinheisler László 80 percet kapott az őt a Darmstadtnak kölcsönadó Werder Bremen ellen. Huszti Szabolcs 75 percet játszott, csapata, az Eintracht Frankfurt alulmaradt Freiburgban. A forduló érdekessége, hogy a bajnokság mind a négy veretlen csapata (Bayern, Köln, RB Leipzig, Hoffenheim) folytatni tudta szériáját a 6. körben.

[AdSense-A]

HERTHA BSC–HAMBURGER SV

Ahogyan azt várta Dárdai Pál, az edzőváltás felpörgette a Hamburgot, ugyanis az újdonsült főnök, Markus Gisdol legénysége három helyzettel nyitott a Hertha otthonában – fel is harsant néhány füttyszó, és ez jót tett a kék-fehéreknek.

Mitchell Weiser lécig, Valentin Stocker ziccerig jutott, de Vedad Ibisevic meglőtte a maga szokásos kis gólját, az elé pattanó labdáért megharcolt, és gyorsan a kapuba vágta azt: 1–0,ezzel ő lett minden idők leggólerősebb bosnyákja a Bundesligában, már 96 találatnál tart (éppen a Hamburgot sokáig boldogító Sergej Barbarezt megelőzve).

Innentől kezdve kedvére kontrázhatott a Hertha, bár sok veszély nem volt a hamburgi támadásokban, igaz, Pierre-Michel Lasogga szabadrúgását nagy bravúrral (és a léc segítségével) kellett hárítania Rune Jarsteinnek.

Stocker megduplázhatta volna az előnyt nem sokkal a szünet után, ha kissé rámenősebb, de aztán javított, mert kiharcolt egy büntetőt, amelyet Vedad Ibisevic higgadtan értékesített: a berlini célfutball mintaképe hat bajnokin öt gólnál és két gólpassznál jár. 2–0!

Innen már nem kelt fel a HSV, a végén néhány helyzetet elszórakozó Hertha vígan robog tovább Európa felé a müncheni kisiklás után. A berlini együttes új csapatrekordot állított fel az újabb sikerrel, hat forduló után 13 ponttal áll, márpedig ilyen jól még egyszer sem rajtolt a Hertha a Bundesligában.

BAYERN MÜNCHEN–1. FC KÖLN

A bajnokságot kimondottan jól kezdő Köln 40 percig tartotta a 0–0-t a rekordbajnok otthonában, ám ekkor a Juan Bernat bal oldali beadására berepülő Joshua Kimmich remek fejessel megszerezte a vezetést a Bayernnek. A müncheniek 74 százalékban birtokolták a labdát, és 12:2-re „túllőtték” az egyáltalán nem gyenge Kölnt…

A bajorok kihagyott helyzetekkel folytatták szünet után, Thomas Müller, majd Javi Martínez került közel a gólszerzéshez – hogy aztán a semmiből kiegyenlítsenek a vendégek. A Köln gólfelelőse, Anthony Modeste a 64. percben Marcel Risse beadását továbbította a kapuba pazar, akrobatikus mozdulattal. Ez volt Modeste 5. szezongólja és 39. Bundesliga-találata – a francia légiósok közül csak Franck Ribéry ért el többet (71) a német első osztályban!

Carlo Ancelotti eleget látott, harcba dobta Arturo Vidalt és David Alabát, de hiába, a Köln bravúros döntetlent harcolt ki az Allianz Arenában, és megőrizte veretlen mérlegét. A listavezető először veszített pontokat a 2016–2017-es bajnokságban.

A TÖBBI PÁLYÁN

Kleinheisler László a Darmstadt kezdőcsapatában szerepelt az őt kölcsönadó Werder Bremen ellen – a magyar válogatott középpályás az első félidőben egy sárga lapot „harcolt ki”, miután Florian Grillitsch felrúgta. Ekkor már vezetett a Darmstadt Antonio Colak tizenegyesből szerzett góljával, aztán az 51. percben Lamine Sané egy fejessel egyenlített, sőt, Serge Gnabry a 67. percben fordított, és a hazaiak futhattak az eredmény után. Sikerrel, mert Colak gyorsan egalizált, a vége 2–2 – Kleinheislert a 80. percben cserélte le edzője.

Szalai Ádám a kispadon kezdte az Ingolstadt–Hoffenheim összecsapást, amelyen a még veretlen vendégek már a 35. percre kétgólos előnyt harcoltak ki. A magyar center a 69. percben állt be az első gólt szerző Sandro Wagner helyére, a Hoffenheim magabiztosan nyert, a hazaiak csak egy késői tizenegyesből tudtak szépíteni.

A Freiburg Vincenzo Grifo lövésével már a 4. percben megszerezte a vezetést a Huszti Szabolccsal a kezdőben felálló Eintracht Frankfurt ellen, és meg is tartotta azt. Huszti 75 percnyi játéklehetőséget kapott.

[AdSense-C]

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Bayern München–1. FC Köln 1–1 (Kimmich 40., ill. Modeste 63.)
Hertha BSC–Hamburg 2–0 (Ibisevic 29., 70. – a másodikat 11-esből)
Ingolstadt–Hoffenheim 1–2 (Hinterseer 94. – 11-esből, ill. S. Wagner 11., Demirbay 35.)
Darmstadt–Werder Bremen 2–2 (Colak 19., 73. – az elsőt 11-esből, ill. La. Sané 51., Gnabry 67.)
Freiburg–Eintracht Frankfurt 1–0 (Grifo 4.)